Kurumsal

Sektöründeki çalışmalarına 1989’da başlayan Hayri Aslan, 2003 yılında kurduğu Limon Film ileTelevizyon Dizileri, Sinema Filmleri, TV programları, ayrıca film ve format ithalatıyla sinema - televizyon dünyasının önemli oyuncuları arasında yerini almıştır.

Şirketin ilk projesi, usta yönetmen Atıf Yılmaz’la birlikte gerçekleştirilen, senaryosunu Atilla Atalay’ın yazdığı Sıdıka dizisidir.

Limon’un çevirdiği belli başlı diziler arasında, İşler GüçlerPoyraz Karayel, Kasabanın İncisi, Gece Yürüyüşü, Müjgan Bey, Eylül, Yanık Koza, Eksik Etek, Cemile, Yaralı Yürek, Kalbim Ege’de Kaldı, Göç Zamanı, Cesaretin Varmı Aşka, Hayırdır İnşallah, Sırat, Kara Ekmek, Tövbeler Tövbesi, Hayat Sevince Güzel, Her Şey Yolunda Merkez, Bebek İşi, Ne Diyosuun, Düşler ve Umutlar gibi yapımları sayabiliriz.

Geçtiğimiz sezon yayın hayatına başlayan Savaşçı ve Şevkat Yerimdar Limon Film’in halen yayında olan TV dizileridir.

Bunların dışında senaryosu ve yönetmenliği Ömer Uğur’a ait olan, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden ödüllerle dönmüş Eve DönüşDoğu Yücel tarafından yazılan, Taylan Biraderler’in yönettiği Küçük Kıyamet, senaryosu, Murat Özsoy’a, yönetmenliğini Murat Şenöy’ün üstlendiği Tehlikeyle Flört, Limon Film’in, seyirciyle buluşturduğu eserler arasındadır.

2017 yazaylarında Onur Ünlü tarafından çekimlerine başlanan, Kenan İmirzalıoğluHaluk Bilginer ve Meryem Uzerli’nin başrollerini paylaştığı Cingöz Recai; yine bu yıl içersinde çekilen Poyraz Karayel Küresel Sermaye isimli sinema filmleri, Limon Film’in 2017 - 2018 sezonunda seyirci ile buluşacak diğer yapımlarıdır.

Limon Film’in uzun süre yayınlanmış ve beğeni toplamış stüdyo yapımları arasında Miras ve Akıl Oyunları isimli yarışma programlarını sayabiliriz.

Limon’un sektördeki ayırıcı özelliklerinden biri de projelerinin farklılığı ve hayallerinin zenginliğidir.

Limon, bu amaçla, hayata geçsin geçmesin elinde bulundurduğu pekçok eserin telif haklarıyla oldukça zengin ve seçkin bir ‘portföye’ sahiptir. Nâzım Hikmet’in ‘Kuvâyi Milliye’si, Lütfü Akad’ın ‘Gelin Düğün Diyet’ üçlemesi…Yine Lütfü Akad tarafından çekilen, senaryosu Safâ Önal’a ait ‘VesikalıYarim’…  Orhan Kemal’in başyapıtlarından Murtaza, Eskici ve Oğulları, Bereketli Topraklar ile İrfan Orga’nın ‘Bir Türk Ailesinin Öyküsü’ isimli romanı, Limon’un, televizyon haklarını elinde bulundurup, gelecek dönemler için yayın planlamasında yer alan eserlerdendir.

3 Idiots, Sürpriz Damatlar, Arjantin yapımı Torente gibi dünya çapında önemli gişe başarıları elde etmiş bazı sinema filmleriyle, Bırak Dağınık Kalsın, Wentworth Prison isimli TV dizileri, uyarlama (remake) haklarıyla Limon Film’in portföy ‘zenginliğini’ örnekleyen yapımlardan bir kaçıdır.

Devam edegelen dizileri ve sinema filmi çekimlerinin yanısıra Cennetin Kuzeyi ve Çilingir isimli iki yeni televizyon dizisi ile uluslararası ortaklıkla gerçekleşecek bir sinema filmi, Limon’un, 2017-2018 sezonu hazırlıkları arasındadır.

Abone ol, haberdar ol

gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız e-posta grubuna üye olabilirsiniz.

Copyright 2017 | Limon Production. Her Hakkı Saklıdır.